Wiadomości

Byli poszukiwani, już nie są

Data publikacji 09.09.2021

Żorscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch kolejnych poszukiwanych. 21-latka zauważyli, gdy przebiegał „na czerwonym” przez przejście dla pieszych. 24-latka, choć próbował odwracać głowę i zmienić kierunek marszu, również rozpoznali na ulicy.

Wczoraj po godzinie 12.00 policjanci z żorskiej drogówki patrolowali żorski odcinek popularnej Wiślanki. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił młody mężczyzna, który pomimo, iż sygnalizator nadawał czerwony sygnał przebiegał przez pasy. Mundurowi postanowili ukarać go za popełnione wykroczenie, jednak w czasie legitymowania i kontroli bagażu okazało się, że na swoim koncie ma znacznie więcej przewinień.

21-latek, jak się okazało dopiero co wybiegł ze sklepu z gorącym łupem, gdyż chwilę wcześniej w centrum handlowym ukradł spodnie, czapki oraz torebki warte przeszło 400 złotych. Da domiar złego złodziej był też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żorach.

Drugiego z poszukiwanych stróże prawa namierzyli przed północą w dzielnicy Rój. W tym przypadku ich uwagę przykuło podejrzane zachowanie mężczyzny. 24-latek na widok radiowozu błyskawicznie odwrócił głowę i natychmiast zmienił kierunek poruszania się. I za nim żorski sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego .

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do więzienia. Młodszych z nich wcześniej też został przesłuchany w związku z kradzieżą jakiej się dopuścił zanim wpadł w ręce mundurowych.

Powrót na górę strony