Ważne informacje

Aktualności

 

Polecamy

 
Pokrzywdzeni
Stop seksturystyce
Report racism
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Śląska drogówka
Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych
Zielona Strefa
WIDZISZ – REAGUJ!
 

Ruch drogowy

  1. Dwa mandaty w 15 minut. 40-latka ponownie przekroczyła prędkość tuż po kontroli

    Wczoraj żorscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”. W ich trakcie ujawnili ponad 80 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Jedna z kierujących została ukarana dwukrotnie w ciągu zaledwie 15 minut, w tym samym miejscu.

  2. Trwają działania „Bezpieczny pieszy”. Żorska drogówka zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo na przejściach

    Dzisiaj na terenie województwa śląskiego prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Uczestniczą w nich również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.

  3. Weekendowe kontrole wyeliminowały z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców

    Podczas weekendu żorscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Pierwszy z nich został skontrolowany w sobotę rano na ulicy Osińskiej, drugi w niedzielę przed południem. Obydwaj stracili prawa jazdy i odpowiedzą przed sądem.

  4. Pędził przez Żory o 61 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy

    Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Żorach kierowcę Audi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 35-latek jechał aż o 61 km/h szybciej, niż pozwalają przepisy. Mężczyzna na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy.

  5. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Żor. Za nami jubileuszowy Dzień Godności

    Dziś ulicami Żor przeszedł barwny korowód uczestników jubileuszowego, XXV Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz miasta, instytucji oraz służb mundurowych, w tym Komendant Miejski Policji w Żorach podinspektor Marek Ryszka. Obchody po raz kolejny stały się ważnym symbolem integracji, wzajemnego szacunku i obecności osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym miasta.

  6. Motocykliści rozpoczęli sezon w Żorach. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci

    W minioną sobotę w Żorach odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. W wydarzeniu uczestniczyli motocykliści z regionu oraz policjanci ruchu drogowego z żorskiej komendy. Spotkanie po raz kolejny połączyło motocyklową pasję z rozmowami o bezpieczeństwie na drodze.

  7. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas Święta Ogniowego

    Mieszkańcy Żor uczestniczyli w obchodach 324. Święta Ogniowego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci oraz pozostałe służby. W uroczystościach udział wziął również policyjny poczet sztandarowy.

  8. Działania „Motocykl” w Żorach. Kontrole i profilaktyka

    W sobotę żorscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Motocykl”. Mundurowi skontrolowali kilkudziesięciu kierujących jednośladami. Była to nie tylko kontrola, ale też okazja do rozmowy o bezpieczeństwie.

  9. Nietrzeźwa kierująca taksówką uszkodziła kilka pojazdów - zareagowali świadkowie

    Niebezpieczna sytuacja na jednej z żorskich ulic zakończyła się dzięki reakcji świadków. Mająca ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierująca, doprowadziła do uszkodzenia kilku zaparkowanych pojazdów. Postawa „Widzisz – reaguj!” po raz kolejny pokazała, jak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja.

  10. Kaskadowy pomiar prędkości w Żorach. Policjanci kontrolują kierowców

    Od godzin porannych na terenie Żor policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują kierowców i reagują na wykroczenia. Ich obecność na drogach to realne wsparcie dla wszystkich uczestników ruchu.

Powrót na górę strony