Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Rodzinny Piknik Mundurowy z udziałem żorskich policjantów

  W sobotę na terenie Parku Cegielnia w Żorach odbył się Rodzinny Piknik Mundurowy. Choć pogoda nie należała do najlepszych, to mieszkańcy Żor mogli liczyć na szereg atrakcji przygotowanych przez służby mundurowe. Osoby zainteresowane służbą w niebieskim mundurze mogły też zasięgnąć najważniejszych informacji prosto od pracowników kadr żorskiej Policji.

 2. Podsumowanie akcji „Prędkość”

  Policjanci żorskiej drogówki prowadzili wczoraj krajowe działania pn. Prędkość. Na drogach powiatu mundurowi przez cały dzień kontrolowali, czy kierujący stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Pamiętajmy, iż jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

 3. Profilaktyczna piosenka nie tylko dla przedszkolaków „Bezpieczna droga”

  „Czerwone nie, nie, nie. Ładnie stój. Zielone tak, tak, tak. Możesz przejść” to słowa refrenu projektu muzycznego zrealizowanego przez Noemi Lemańską oraz Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Melodyjne brzmienie, profesjonalny teledysk i łatwy przekaz kierowany do użytkowników dróg, to przepis na przekazanie podstawowej wiedzy w łatwy i lekki sposób. Mamy nadzieję, że piosenka spodoba się dzieciom.

 4. ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

  W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone będą działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 5. Aby droga do szkoły była bezpieczna!

  Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Profilaktyk żorskiej Policji przypominał przedszkolakom o najważniejszych zasadach, które mogą pomóc nam uniknąć codziennych zagrożeń. Obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

 6. Winne były dwa pociągi…

  Żorscy policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka, który przejechał przez przejazd kolejowy, kiedy sygnalizator nadal zakazywał przejazdu. Choć wykroczenie nie pozostawiało wątpliwości, to mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Teraz sprawą zajmie się sąd, kierowcy grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

 7. Zwalniaj przy szkołach

  Rozpoczął się rok szkolny. W pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu pojazdów oraz pieszych. Policja wraz z swoimi partnerami rozpoczeła więc akcję "Zwalniaj przy szkołach".

 8. Profilaktyczny tydzień

  Zakończenie wakacji to czas powrotów i przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego. Z pewnością jest to nie lada wyzwanie dla dzieci i ich rodziców. To również moment na wspólne akcje na rzecz niechronionych użytkowników dróg i przypomnienia o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

 9. Policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiaj na terenie miasta trwają działania pod hasłem "Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od rana przebadanych zostało już ponad 300 kierujących na trzeźwość, a jeden stracił już uprawnienia do kierowania za jazdę na "podwójnym gazie".

 10. Bezpieczna Droga do Szkoły

  W okresie od 4 do 30 września 2023 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno - edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony