Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna rywalizacja

  Na 28. Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków nie mogło zabraknąć żorskich stróżów prawa. W trakcie spotkania mundurowi promowali bezpieczeństwo podczas panującej zimowej aury. Pamiętajmy, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

 2. Mikołajki z żorską Policją

  Żorski Rynek odwiedziła wczoraj policyjna orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która w tym roku obchodziła 50. lecie swojego istnienia. Przy akompaniamencie muzyków żorscy mundurowi rozdawali zgromadzonym na rynku mieszkańcom elementy odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, abyśmy w ten przedświąteczny czas nie zapomnieli o rozwadze.

 3. Prędkość ma istotne znaczenie...

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na „Wiślance” w kierunku na centrum Żor. Na szczęście tym razem skończyło się na mocno uszkodzonym pojeździe i wysokim mandacie karnym. Pamiętajmy, iż niesprzyjająca aura przekłada się miejscami na bardzo trudne warunki drogowe.

 4. Bezpieczna zima – wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze

  Nadeszły chłodne miesiące, w których temperatura sięga poniżej zera, a opady śniegu, czy deszczu to nieodłączny element codzienności. Surowe warunki atmosferyczne stawiają wyzwanie nie tylko przed kierowcami, ale również pieszymi. Poprzez szereg świadomych i odpowiedzialnych działań możemy wspólnie zapewnić bezpieczeństwo na drodze podczas zimy.

 5. Policjanci pomogli uruchomić samochód, który zatrzymał się na skrzyżowaniu

  Policjanci z żorskiej drogówki zauważyli korek na ulicy Rybnickiej. Szybko okazało się, że powodem utrudnień była awaria samochodu w okolicy ronda. Kłopotliwa sytuacja spotkała trzy kobiety podróżujące chevroletem z dwójką dzieci. Na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy pomogli kobietom rozwiązać problem z samochodem. Mundurowi kolejny raz udowodnili, że hasło pomagamy i chronimy, to nie tylko motto, ale przede wszystkim cel, który przyświeca policjantom każdego dnia.

 6. Z 3 promilami w organizmie chciał tylko zajechać do sklepu po zakupy

  Niezgrabne manewry i kolizję podczas cofania zauważyła kobieta, która od razu podeszła do kierowcy, od którego wyczuła silną woń alkoholu. Oczekując na przyjazd mundurowych, wraz z właścicielem zaparkowanego pojazdu uniemożliwili dalszą podróż nietrzeźwemu 56-latkowi. Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz!

 7. Ruszyła kampania "Prowadzę jestem trzeźwy"

  Od wczesnych godzin porannych policjanci śląskiej drogówki i przedstawiciele Fundacji Trzeźwość prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania są następstwem zainaugurowanej w listopadzie kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy”. Ambasadorem akcji jest Pan Jarosław Juszkiewicz, którego głos możemy słyszeć w popularnej aplikacji nawigacyjnej. Codziennie, na drogach naszego województwa, policjanci zatrzymują kilkudziesięciu kierowców pod wpływem alkoholu. O tym, jak duże zagrożenie stanowią, nie trzeba nikogo przekonywać. W pierwszych trzech kwartałach tego roku w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło 11 osób, a 80 zostało rannych.

 8. Bezpieczeństwo z lotu ptaka

  Dzisiaj nad bezpieczeństwem na żorskich drogach czuwał policyjny dron. Policjanci z drogówki wspólnie z mundurowymi z komendy wojewódzkiej przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Już w pierwszych godzinach akcji jeden z kierujących musiał pożegnać się ze swoimi uprawnieniami.

 9. Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym na żorskich drogach

  Już od dnia 28 października 2023 r. od godz. 8:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie cmentarzy. Wprowadzone zmiany obowiązywać będą do 2 listopada 2023 r. do godziny 8:00. Zachęcamy do zapoznania się z zaplanowanymi w tych dniach zmianami!

 10. Ze sklepu prosto pod koła samochodu

  „W lewo, w prawo, w lewo”, to zasada, która w ruchu prawostronnym, może uratować niejedno ludzkie życie. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym dziesięciolatek, który zapomniał się upewnić, że może bezpiecznie przejść przez jezdnię i wtargnął tuż pod nadjeżdżający samochód. Pamiętajmy, że to również my sami mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony