Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Stop seksturystyce
Report racism
Nie reagujesz akceptujesz
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Śląska drogówka
Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych
Zielona Strefa

Ruch drogowy

 1. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. Ogólnopolski Policyjny dzień Odblasków.

 2. Świeć Przykładem

  1 października 2022 r. Policja rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 3. Od przedszkola… do bezpieczeństwa

  Żorscy policjanci odwiedzili dzieci z dwóch żorskich przedszkoli, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i pracy mundurowych. To istotne by już od najmłodszych lat wiedziały, w jaki sposób korzystać z numeru alarmowego i jakich sytuacji się wystrzegać.

 4. Dzielnicowi odwiedzili klub seniora

  "Śląski Dzielnicowy", to aplikacja, dzięki której każda osoba korzystająca z niej będzie mogła sprawnie się z nim komunikować oraz będzie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy, ale nie jedyny sposób, by go poznać. Aby porozmawiać o bezpieczeństwie i odpowiedzieć na nurtujące pytania z seniorami spotkali się żorscy dzielnicowi i profilaktyk.

 5. Nietrzeźwi, niedzielni kierowcy

  Tylko w ciągu kilku godzin niedzielnego poranka prawo jazdy straciło dwóch kierowców. Na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie ma najmniejszego przyzwolenia. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Policyjny dron w trosce o bezpieczeństwo

  Nad bezpieczeństwem na żorskich drogach czuwał policyjny dron. Policjanci z drogówki, wspólnie z mundurowymi z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Podczas czterogodzinnych działań zarejestrowali 21 wykroczeń.

 7. ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

  21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), w którą zaangażowała się również żorska Policja. Akcja ta ma na celu poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 8. Zawód policjanta, to powód do dumy

  O wyjątkowości swojej profesji opowiadał żorski mundurowy, który odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce. Policja to 100-tysięczna formacja, odpowiedzialna za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Za każdym z mundurowych stoi także jego rodzina.

 9. Nowy taryfikator i jeszcze wyższy mandat dla pirata drogowego

  Policjanci z Żor zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca miał na liczniku 115 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów otrzymał też mandat, który zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wyniósł 2000 zł i 14 punktów karnych.

 10. Działania "Bezpieczny pieszy"

  Policjanci z żorskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy” - to wojewódzkie działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zwracają uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących. W działaniach uczestniczy Ruchome Centrum Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony