Żorska klasa policyjna na podium w IX ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile

Data publikacji 02.06.2017

Drugie miejsce na podium i w sumie 415 punktów wywalczyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta w Żorach, która reprezentowała nasze miasto podczas IX ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile. Młodzież otrzymała puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka, pamiątkowy dyplom, a także nagrody ufundowane przez rządowy program „Razem Bezpieczniej”. Serdecznie gratulujemy!

Zakończył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, w ramach którego drużyny reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski przystąpiły do konkurencji sprawdzającej wiedzę o Policji.

Zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2017” zdobyła reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, zdobywając w ogólnej klasyfikacji 425 punków, natomiast wysokie drugie miejsce na podium i w sumie 415 punktów wywalczyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta w Żorach w składzie: Dawid Pudlarz, Oskar Muras, Wiktoria Kupczak, Maria Sobik oraz kierownik reprezentacji pani Iwona Holona. Młodzież otrzymała puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka, pamiątkowy dyplom, a także nagrody ufundowane przez rządowy program „Razem Bezpieczniej”.

Patronat honorowy nad IX Ogólnopolskim Turniejem Klas Policyjnych sprawował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Powołany został też Komitet Honorowy Turnieju w składzie: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji - nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Prezydent Miasta Piły - dr Piotr Głowski.

Tegoroczna edycja Turnieju została wpisana w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.