Wiadomości

Droga Babciu, Drogi Dziadku... z okazji Waszego święta mamy dla Was specjalne porady

Data publikacji 21.01.2020

Z najpiękniejszych listów adresowanych do babć i dziadków, autorstwa uczniów żorskich szkół podstawowych, powstał projekt profilaktycznych ulotek i plakatu. Prace dzieci, w których radzą one seniorom jak być bezpiecznym, już teraz dzięki policjantom trafią w ich ręce. Pomysł przedsięwzięcia i jego realizacja to owoc współpracy Komendy Miejskiej Policji w Żorach i Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto", które pozyskało środki finansowe na ten cel z budżetu miasta.

W listopadzie 2019 roku rozstrzygnięto konkurs literacki pt. "Droga Babciu, Drogi Dziadku..."  adresowany do uczniów żorskich szkół podstawowych, a zorganizowany przez miejscową komendę i Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach. W swoich listach do babć i dziadków dzieci przestrzegały ich przed przestępcami wykorzystującymi często łatwowierność i dobre serce osób starszych.

Spośród prac wyłoniono trzy najlepsze listy. Ponadto zdecydowano o wyróżnieniu jednej z prac wykonanej z wykorzystaniem piktogramów, której autorką jest uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach im. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie prace dzieci poddano obróbce graficznej i zaprojektowano na ich wzór ulotki oraz plakat. Teraz za pośrednictwem policjantów trafia one do rąk żorskich seniorów, którzy przez najbliższe dwa dni będą obchodzili swoje święto.

Z okazji przypadającego na dziś Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka żorscy stróże prawa przyłączają się do dziecięcych porad i życzą miejscowym Seniorom wszystkiego bezpiecznego!

  • Ulotki i plakat opracowane na podstawie nadesłanych listów
  • Ulotki opracowane na podstawie nadesłanych listów
  • Plakat opracowany na podstawie nadesłanego listu uczennicy