Wiadomości

„Śląski Dzielnicowy” – poznaj swojego dzielnicowego

Data publikacji 03.11.2020

W czerwcu br. aplikacja „Śląska Policja”, dostępna przez stronę internetową i na urządzenia mobilne została wzbogacona o nową zakładkę „Śląski Dzielnicowy”. Dzięki niej użytkownicy aplikacji mogą lepiej poznać swojego dzielnicowego, sprawnie się z nim komunikować, a przede wszystkim mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tego narzędzia.

Nowa funkcjonalność, o którą wzbogacona została aplikacja „Śląska Policja” dostępna jest w ramach projektu "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego - śląska policja bliżej społeczeństwa". Ma ona na celu, podobnie jak cały zapoczątkowany w 2016 roku program „Dzielnicowy bliżej nas”, zbliżenie się Policji do ludzi, a także zainteresowanie mieszkańców szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa lokalnego, szczególnie w rejonie miejsca ich zamieszkania.

Dzięki nowej zakładce „Śląski dzielnicowy”, każda osoba ma możliwość poznania swojego dzielnicowego i sprawdzenia informacji dotyczących jego rejonu służbowego, a także do zapoznania się z udostępnionymi przez dzielnicowego aktualnościami, wdrożonymi przez niego akcjami i planami priorytetowymi. Oprócz obserwowania, co dzieje się w miejscu zamieszkania, użytkownik sam może brać aktywny udział w budowaniu tej funkcjonalności i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w przydzielonym dzielnicowemu rejonie. Poprzez zakładkę każdy może zgłosić własne propozycje na działanie priorytetowe realizowane przez dzielnicowego lub własną propozycję na akcję społeczną, jak również poprosić o spotkanie, bądź kontakt telefoniczny czy mailowy, w dogodnym dla siebie czasie. Jedna z opcji tej zakładki umożliwia również zadanie pytania - bezpośrednio dzielnicowemu - w podstawowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ramach tzw. „Porady online”.

Dla aktywnych użytkowników, chętnych do stałego wspierania działań dzielnicowego, dedykowana jest dodatkowa możliwość udziału w tzw. „Grupie wsparcia” swojego dzielnicowego. Ponadto z zakładki „Śląski dzielnicowy” w łatwy sposób można przejść do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy ma możliwość naniesienia wybranego zagrożenia bezpośrednio na tej mapie.

Zakładka „Śląski dzielnicowy”, jako część aplikacji „Śląska Policja”, jest dostępna zarówno poprzez stronę internetową, jak i w wersji mobilnej do zainstalowania ze sklepu Google Play (dla systemu Android), App Store (dla systemu iOS) i Microsoft Store (dla systemu Windows 10 Mobile).

Prezentacja aplikacji

Powrót na górę strony