Wiadomości

Kierowco, trzymaj się prawego pasa!

Data publikacji 19.08.2021

Nagminnie jeżdżą lewym pasem, podczas gdy prawy jest wolny, tamują i utrudniają ruch. Tłumaczą się różnie i niechętnie płacą mandaty. Kierowcy na polskich drogach często zapominają, że w naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny.

Wczoraj policjanci z żorskiej drogówki przyglądali się kierowcom na jednym z odcinków popularnej Wiślanki. Niestety w niespełna godzinę na popełnionych wykroczeniach drogowych przyłapali kilku zmotoryzowanych.

Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie obowiązku jazdy prawym pasem, który to w naszym kraju jest nagminnie łamany i prowadzi do spowolnienia ruchu na drogach, a także do wielu nerwowych i niebezpiecznych dla kierujących sytuacji.

Mundurowi do kontroli zatrzymali kilku kierowców jadących lewym pasem, podczas gdy prawy był wolny. Wszystkich ukarali mandatami i 2 punktami karnymi. Zanim jednak to się stało najpierw każdemu z osobna szczegółowo wyjaśniali w jakich sytuacjach mogą zajmować lewy pas, gdyż większość z nich najwyraźniej nie rozumiała przepisów.

Tłumaczenia kierowców były skrajne od takich jak: „jechałem lewym pasem, bo chciałem skręcić w lewo” – gdy od skrzyżowania dzieliło ich nawet 500 metrów, po słowa: „wszyscy tak jeżdżą, więc dlaczego ja mam płacić?”…

Kierowco, trzymaj się prawego pasa! – przypominają policjanci i apelują o kulturę na drodze.

  • Policjant rozmawia z kierowcą, gestykuluje ręką
  • Policjant rozmawia z kierowcą
  • Policjant podczas legitymowania kierowcy
  • Policjant wypisuje mandat
  • Policyjna kurtka, na pierwszym planie pagon sierżanta sztabowego
  • Samochód zatrzymany do kontroli, obok radiowóz

Film Trzymaj_sie_prawego_pasa.mp4

Pobierz plik Trzymaj_sie_prawego_pasa.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony