Wiadomości

Agresywny uczestnik dożynek zaatakował policjantów

Data publikacji 13.09.2021

Najpierw wszczął awanturę z uczestnikami dożynek, a potem znieważył interweniujących policjantów. 39-latek nie dość, że wyzywał ich to jeszcze kopał i pluł na mundur. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wkrótce usłyszy także zarzuty.

Z soboty na niedzielę, podczas trwających w jednej z dzielnic dożynek doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem jednego z uczestników. 39-letni mieszkaniec Żor wybrał się z żoną na obchodzone co roku święto plonów, gdzie po wypiciu zbyt dużej ilość alkoholu stał się agresywny.

Najpierw mężczyzna „szukał zaczepki” wśród innych uczestników imprezy. Podchodził, zaczepiał i prowokował do bójki. Z każdą minutą jego zachowanie było coraz bardziej nieracjonalne i zagrażało innym osobom przez co uczestnicy postanowili go obezwładnić i wezwać policję.

Kiedy na miejscu pojawił się patrol 39-latek wpadł w szał i zaczął wyzywać policjantów i wymachiwać w ich stronę rękami. Także podczas doprowadzania do komendy, krzyczał, ubliżał im, kopał, a nawet napluł na mundur.

39-latek wkrótce usłyszy zarzuty, odpowie m.in. za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej.

Powrót na górę strony