Wiadomości

Oszuści wracają jak bumerang, PRZEKAŻCIE BLISKIM I ZNAJOMYM

Data publikacji 13.09.2021

Nie ma tygodnia, aby policjanci nie przyjmowali zgłoszeń o oszustwach na fałszywy link. Niestety przestępcy zbierają żniwo, gdyż pokrzywdzeni dają im wiarę i są nieostrożni. Bądźcie czujni – apelują stróże prawa i przypominają, że NIGDY nie należy klikać w podejrzane linki, a tym bardziej za pomocą nich logować się na konta bankowe.

Dwie historie takie jak w ostatnim czasie, aż za wiele. Łatwowierność, naiwność, a może zwykła nieuwaga? Cokolwiek sprawia, że pokrzywdzeni wierzą oszustom pewne jest jedno – nie słuchają policyjnych rad i tracą pieniądze.

W ten sposób po 2 tysiące złotych stracili pochodzący z Żor kobieta i mężczyzna. Pierwsza z nich otrzymała wiadomość sms z informacją o planowanym wyłączeniu prądu. Powodem miała być rzekoma niedopłata w kwocie 1,23 złotego… Kliknęła w załączony link, a chwilę później otrzymała wiadomość, że ktoś zrealizował z jej konta BLIK na dużo wyższą kwotę.

Mężczyzna z kolei na popularnym portalu sprzedażowym wystawił konsolę do gry, już kilka minut później otrzymał korespondencję z ofertą zakupu. Kiedy przystał na nią kliknął w nadesłany, fałszywy link i podając dane do logowania na konto stracił również 2 tysiące złotych.

Policjanci powtarzają NIE KLIKAJCIE w fałszywe linki i NIE LOGUJCIE się za ich pomocą na konta bankowe. OSTRZEŻCIE BLISKICH i ZNAJOMYCH!!!

Powrót na górę strony