Wiadomości

Pomóżmy choć na jeden dzień przywrócić uśmiech na twarzy Milana

Data publikacji 23.09.2021

Ma niespełna 3 lata, a już musi zmagać się z ciężką chorobą nowotworową. To Milan z Żor, którego rodzice walczą z całych sił o jego życie i próbują, choć na chwilę, przywrócić uśmiech na twarzy dziecka. Właśnie poprosili policjantów o drobny gest, którego w żadnym wypadku mundurowi nie mogli odmówić.

Chłopczyk od lipca tego roku przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Choruje na białaczkę i obecnie ciężko przechodzi wyczerpującą chemioterapię. W tym tygodniu będzie obchodził swoje urodziny, które spędzi niestety w warunkach szpitalnych.

Jego tata – Miłosz - robi wszystko, by ten dzień był wyjątkowy. Pragnie, aby na dziecięcej twarzy znów zagościł uśmiech. Z tego też powodu pojawił się w progach miejscowej straży pożarnej, a także Komendy Miejskiej Policji w Żorach z prośbą o nagranie filmiku z życzeniami dla syna.

Policjanci, na apel rodzica, spontanicznie odpowiedzieli, a do życzeń dołączył się także I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach nadkom. Tomasz Walkowski. Podczas nagrania towarzyszyła im policyjna maskotka – Sznupek. Mundurowi w prezencie urodzinowym przekazali też chłopcu pluszową miniaturę naszej maskotki.

Składamy serdeczne życzenia urodzinowe Milanowi z Żor, a jego rodzicom życzymy dużo siły i wytrwałości w walce z chorobą. Zachęcamy również do pomocy Milanowi, który jest podopiecznym Fundacji ISKIERKA. Środki na leczenie i potrzeby dziecka można również przekazać poprzez internetowe narzędzie zrzutka.pl.

 

Przy realizacji materiału video z życzeniami dla chłopca wykorzystano plik dźwiękowy pochodzący z serwisu YouTube, pt. „Sto Lat, Sto Lat ! Piosenki dla dzieci tv”.

Film Sto_lat_Milan.mp4

Pobierz plik Sto_lat_Milan.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.13 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony