Wiadomości

Wsiedli do ciężarówek i popełnili przestępstwo

Data publikacji 12.11.2021

Dwaj kierowcy, którzy wpadli w ręce żorskich policjantów na ulicy Kolejowej w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Jednemu z nich uprawnienia cofnął prezydent miasta, a wobec drugiego zakaz prowadzenia pojazdów orzekł sąd. Policjanci zatrzymali ich do kontroli, jednego po drugim, w ciągu 10 minut…

W minioną środę, o godzinie 17.00 policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Kolejowej kierowcę samochodu ciężarowego marki Fiat. Jak się okazało 29-latkowi w ubiegłym roku zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a decyzję w tej sprawie wydał prezydent naszego miasta.

Chwilę później w ręce policjantów wpadł kolejny kierowca ciężarówki, który jechał tą samą ulicą. 28-latek z kolei prowadził pojazd podczas, gdy ciążył na nim sądowym zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez żorski sąd. Pomimo, że zakaz miał obowiązywać go do czerwca przyszłego roku, 28-latek zdecydował się na złamanie prawa.

Obaj kierowcy wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Starszemu kierowcy grozi teraz do 2 lat więzienia, młodszemu nawet do 5.

Powrót na górę strony