Wiadomości

Nowi policjanci w szeregach żorskiej komendy

Data publikacji 15.11.2021

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)” od tych słów rozpoczęli rotę ślubowania dwaj nowo przyjęci policjanci, którzy niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a po nim zasilą szeregi żorskich mundurowych. To kluczowy moment w życiu zawodowym każdego policjanta, rozpoczynający niezwykle odpowiedzialną służbę.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się choć skromne ze względu na panującą pandemię, to niewątpliwie wpisujące się uroczyście w przebieg kariery zawodowej każdego policjanta wydarzenie jakim jest ślubowanie. Od nowo przyjętych policjantów przyjął je Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach nadkom. Tomasz Walkowski, który po wypowiedzeniu słów policyjnej roty przez nowych mundurowych pogratulował im dokonanego wyboru i życzył wszelkiej pomyślności na ścieżce zawodowej oraz satysfakcji z przyszłej służby. W uroczystości uczestniczyli także: Naczelnik Wydziału Prewencji oraz jego Zastępca oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego i specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia.

Na nowej drodze życia, wymagającej zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji życzymy nowym policjantom wytrwałości, ale także niegasnącej chęci niesienia pomocy, empatii, dużej odporności i tego, aby sukcesy zawodowe rekompensowały wszelkie trudy policyjnej służby.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej REKRUTACJI do POLICJI.

  • Pierwszy Zastępca Komendanta Miejksiego Policji w Żorach podczas odczytywania roty ślubowania
  • Policjanci składają rotę ślubowania
  • Policjanci podczas składania ślubowania
  • Policjanci składają ślubowanie, w tle naczelnicy pionu prewencji i kryminalnego
  • Komendant składa gratulacje nowemu policjantowi
  • Widok na policyjny mundur
  • Policjanci podpisują rotę ślubowania
  • Zdjęcie grupowe uczestników ślubowania z komendantem
  • Policjanci po ślubowaniu, trzymają podpisaną rotę ślubowania stojąc przy sztandarze komendy
Powrót na górę strony