Wiadomości

NIE KLIKAJCIE W FAŁSZYWE LINKI!!!

Data publikacji 16.11.2021

Obraz, telefon komórkowy, buty to przedmioty wystawione na sprzedaż przez osoby, które padły ofiarami oszustów. Wszyscy uwierzyli, że klikając z przesłany link otrzymają przedpłatę i wkrótce pomyślnie sfinalizują transakcję. Niestety cała trójka straciła pieniądze i wiarę w uczciwych kupujących.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiły się trzy kolejne osoby oszukane metodą na fałszywy link. 34-latek na popularnym portalu sprzedażowym wystawił telefon komórkowy, który zamierzał sprzedać za 350 złotych. Podobnie 37-latek, który zamieścił ofertę sprzedaży butów i 44-letnia kobieta nosząca się z zamiarem pozbycia obrazu.

Do wszystkich osób w krótkim czasie odezwali się rzekomi kupujący, każdy z nich poinstruował jak będzie wyglądała transakcja i poprosił o otworzenie wysłanego linku. Mężczyźni otrzymali go na pośrednictwem znanego komunikatora, a kobieta w wiadomości e-mail. Niestety kiedy się zorientowali było już za późno, gdyż całej trójce oszuści zdążyli „wyczyścić” konta.

34-latek stracił ponad 4 tysiące złotych, młodszy mężczyzna i kobieta po 2 tysiące. Zanim do tego jednak doszło klikając na fałszywy link podali swój pesel, login i hasło do banku, a także PIN do karty lub aplikacji.

Policjanci po raz kolejny apelują NIE KLIKAJCIE W FAŁSZYWE LINKI!

Powrót na górę strony