Wiadomości

Przekraczanie prędkości nie popłaca

Data publikacji 04.07.2022

Dwóch kierujących w jeden dzień straciło prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak niejedyna kara, jaka ich spotkała, gdyż mundurowi nałożyli „piratom drogowym” wysokie mandaty i przynależne punkty karne. W miniony piątek żorscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h.

Pierwszym z drogowych „piratów” okazał się 40-letni rybniczanin, który przed 5:00 na ulicy Głównej rozpędził swój pojazd do 111 km/h przy obowiązującym na tej drodze ograniczeniu do 40 km/h. Za przekroczenie prędkości prócz punktów karnych otrzymał aż 2500 złotych mandatu karnego.
Kolejny w ręce mundurowych wpadł na Alei Jana Pawła II. Kierujący motocyklem przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. 38-latek żorzanin swoim suzuki jechał z prędkością 112 km/h na obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Za prędkość niezgodną z ograniczeniem otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych.

Te przejażdżki dla obu kierujących zakończyły się wysokimi mandatami i utratą uprawnień na 3 miesiące. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkośći.

Powrót na górę strony