Wiadomości

"Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem"

Data publikacji 15.09.2022

Młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Żorach spotkała się z policjantami żorskiej komendy, aby bliżej poznać charakterystykę i wymogi służby w Policji. Mundurowi już na wstępie przypomnieli, że służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. Spotkanie to było również okazją do rozmowy na temat zagrożeń...

Promocja zawodu policjanta oraz omówienie kryteriów doboru do służby w Policji może być dla młodych słuchaczy pierwszym krokiem do wstąpienia w szeregi mundurowych. Z pewnością zawód policjanta to zajęcie, które daje wiele satysfakcji związanej m.in. z realnym niesieniem pomocy oraz zwalczaniem przestępczości.
W inicjatywie przygotowanej przez Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Arkadiusza Murasa udział wzięli uczniowie klasy o profilu policyjnym przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach.
Zawód policjanta przedstawił uczestnikom dzielnicowy rejonu nr 6 st. sierż. Dawid Góra oraz asp. Paweł Banak pełniący na co dzień służbę w Zespole ds. Organizacji Służby i Zarządzania Kryzysowego. Z pewnością dużo łatwiej jest się kształcić i podejmować decyzje, jeśli ma się wyznaczony cel i odpowiednią wiedzę.
Młodzież podczas spotkania zadawała liczne pytania, które dotyczyły zarówno przyjęcia, jak i zadań policjantów na konkretnych stanowiskach. O wymogach i procedurze przyjęcia do służby opowiedziała Monika Grudziecka-Stefaniak - starszy specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia.

Spotkanie to stało się również okazją do rozmowy policjantów na temat pracy dzielnicowego i roli, jaką pełni w kontakcie ze społeczeństwem, a także najczęstszych problemach, z którymi zwracają się do niego mieszkańcy. Mundurowy przypomniał o możliwych drogach kontaktu z Policją m.in. o mobilnych aplikacjach: „Śląski dzielnicowy”, „Moja komenda” oraz sposobie zgłaszania za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci rozdawali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które kandydat musi spełniać, a wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie policji śląskiej. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!

  • Młodzież klasy policyjnej przechodzi korytarzem żorskiej Policji
  • Uczniowie przechodzą korytarzem żorskiej komendy Policji
  • Dzielnicowy prowadzi prelekcję
  • Spotkanie uczniów z policjantami
  • Policjanci i uczniowie w trakcie spotkania
  • Policjant prowadzi prezentację uczniom klasy o profilu policyjnym
  • Spotkanie uczniów z policjantami i przedstawicielem kadr i szkolenia
  • Policjant i starszy specjalista zespołu kadr i szkolenia podczas spotkania z młodzieżą
  • Policjanci prowadzą spotkanie z młodzieżą
Powrót na górę strony