Policja odwołuje poszukiwania za nastolatką
Po niespełna kilku godzinach od publikacji informacji o zaginięciu 16-latki dziewczyna została odnaleziona i szczęśliwie wróciła do rodziny. Korzystając z okazji, przypominamy o funkcjonujących numerach zaufania dla dzieci i młodzieży.
Policjanci poinformowani zostali przez rodzinę 16-letniej dziewczyny, że nie powróciła do domu z pasterki. Zaniepokojeni tym faktem zaczęli najpierw poszukiwania córki na własną rękę, a kiedy nie przyniosły one żadnego skutku, zawiadomili o zaginięciu żorskich mundurowych.
Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Dzisiaj, po niespełna 3 godzinach od publikacji informacji o jej zaginięciu nastolatka wróciła do domu cała i zdrowa.
Z uwagi na zakończenie poszukiwań prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o jego zaginięciu. Składamy również podziękowania przedstawicielom mediów za niezwłoczną publikację.
Przypominamy również o numerach zaufania dla dzieci i młodzieży:
116 111 - Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony jest czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy.
Zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:
Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.
800 12 12 12 - Dziecięcy telefon zaufania SOS
Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.
Umiejscowienie Dziecięcego Telefonu Zaufania w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umożliwia jego konsultantom możliwość zajmowania się problemem, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy w oparciu o współpracę z wieloma instytucjami.
Każdorazowo, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia można również kontaktować się na alarmowy numer 112.