Wiadomości

Kradła książki, zamiast wypożyczyć

Data publikacji 19.01.2023

To nie „mole książkowe” sprawiały, że z Biblioteki Miejskiej w Żorach znikały książki, a kobieta, która systematycznie je kradła. W mieszkaniu sprawczyni kradzieży mundurowi zabezpieczyli kilkaset skradzionych książek. Teraz sprawą zajmie się sąd, a kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi kilkukrotnie informowani byli przez pracowników miejskiej biblioteki o kradzieży książek. Zazwyczaj w godzinach porannych odwiedzała ich „miłośniczka książek”, lecz nie po to, by je wypożyczyć, ale skraść. Łupem kobiety każdorazowo padało od kilku, do kilkunastu publikacji.
Wiedząc o zwyczajach kobiety, stróże prawa postanowili na nią zaczekać… We wtorek zatrzymali 53-letnią żorzankę, która jak gdyby nic, z lekturami w torbie zmierzała do miejsca zamieszkania. I tym razem w jej ręce wpadło aż dziewięć opracowań, o łącznej wartości ponad 300 złotych. W miejscu zamieszkania złodziejki mundurowi zabezpieczyli ich kilkadziesiąt. Łączna kwota skradzionych przez 53-latkę książek wyceniona została wstępnie przez Miejską Bibliotekę w Żorach na prawie 2000 złotych.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a za kradzież grozi kobiecie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony