Wiadomości

Rowerowy weekend z drogówką

Data publikacji 11.07.2023

Żorscy mundurowi udział wzięli w zabezpieczeniu V Rajdzie Rowerowym „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”. To wydarzenie dedykowane dla czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów. Kolejnego dnia przeprowadzili działania „Cyklista”, podczas których swoją uwagę zwracali na bezpieczeństwo podczas realizowania rowerowych pasji, a także prawidłowe wyposażenie jednośladów. Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych!

W minioną sobotę policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem V Rajdu Rowerowego „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Wandrus”. Prócz gier, zabaw, konkursów i opowieści przygotowanych przez organizatorów, spotkanie to stało się szansą na rozmowę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także właściwym przygotowaniu do wakacyjnych podróży.

W niedzielę natomiast żorscy stróże prawa przygotowali działania „Cyklista”, podczas których szczególną uwagę zwracali na stan techniczny i właściwe wyposażenie jednośladów. Wybierając się w podróż na jednośladach, pamiętajmy o prawidłowym oświetleniu, działających hamulcach, a także „dzwonku”. Właśnie ten ostatni można było otrzymać podczas spotkań z policjantami.

Zachęcamy również do stosowania kamizelek i elementów odblaskowych, gdyż dzięki nim jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dla innych użytkowników dróg stajemy się widoczni z dużo większej odległości.

Powrót na górę strony