Wiadomości

Mundurowi podczas uroczystego otwarcia wyjątkowego placu zabaw

Data publikacji 13.07.2023

Żorscy mundurowi zaproszeni zostali przez żorskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na oficjalne otwarcie integracyjnego placu zabaw. Wśród pluszaków, które przywitały dzieci, nie zabrakło też „Sznupka” – maskotki Śląskiej Policji. Podczas spotkania można było usiąść za „kółkiem” policyjnego radiowozu, a także otrzymać od mundurowych odblaskowe elementy.

Wczoraj, żorscy stróże prawa, a także Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do spraw Ochrony Praw Człowieka zaproszeni zostali na uroczyste otwarcie wyjątkowego placu zabaw, który mieści się przy ulicy Piastów Górnośląskich w Żorach, na terenie placówki żorskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Placu zabaw, to miejsce, które ma pokazać włączenie społeczne. Każde dziecko, czy z niepełnosprawnościami, czy też bez może z niego korzystać. Dla osób poruszających się na wózkach to z pewnością miejsce wspólnych zabaw i atrakcji.
W tym dniu nie zabrakło też mundurowych, którzy na miejsce przybyli wraz z pluszowym przedstawicielem Śląskiej Policji – „Sznupkiem”. Policjanci oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach wspólnie przygotowali szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Spotkanie to było też okazją do rozmowy o prawach człowieka, prawach osób niepełnosprawnych, a także respektowania godności ludzkiej. Mundurowi promowali bezpieczeństwo, rozdawali m.in. odblaskowe elementy, które wpływają na widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego po zmierzchu.

  • Na zdjęciu widać Panią Komendat żoskiej Policji oraz Komendanta Straży Pożarnej. W tle uczestników uroczystego otwarcia placu zabaw.
  • Na zdjęciu widać Panią Komendat żorskiej Policji, przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendanta Straży Pożarnej. W tle plac zabaw.
  • Na zdjęciu widać radiowóz, wóz strażacki oraz uczestników spotkania.
  • Na zdjęciu widać policjanta przy radiowozie oraz dzieci. W tle pojazd pożarniczy.
  • Na zdjęciu widać policjanta rozkuwającego z kajdanek osobę siedzącą na tylnym siedzeniu w radiowozie.
  • Na zdjęciu widać policjanta przekazującego dziecku element odblaskowy.
Powrót na górę strony