Wiadomości

Policyjna akcja "Trzeźwość"

Data publikacji 04.09.2023

Dzisiaj na terenie miasta trwają działania pod hasłem "Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od rana przebadanych zostało już ponad 300 kierujących na trzeźwość, a jeden stracił już uprawnienia do kierowania za jazdę na "podwójnym gazie".

Na terenie Żor prowadzone są dzisiaj działania pod hasłem "Trzeźwość" mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach. Tylko w ciągu kilku godzin kontroli stanu trzeźwości poddanych zostało już 300 kierowców.

Około godziny 5:20 na ulicy Pszczyńskiej stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Kia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż 61-letni żorzanin prowadził swój samochód w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawą teraz zajmie się sąd.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości i pamiętajmy, iż bezpieczeństwo zależy od nas samych. Tylko w pierwszym półroczu tego roku aż 12 kierujących doprowadziło do zdarzeń drogowych, będąc pod wpływem alkoholu.

Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Powrót na górę strony