Wiadomości

Profilaktyczny tydzień

Data publikacji 05.09.2023

Zakończenie wakacji to czas powrotów i przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego. Z pewnością jest to nie lada wyzwanie dla dzieci i ich rodziców. To również moment na wspólne akcje na rzecz niechronionych użytkowników dróg i przypomnienia o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Ostatni tydzień wakacji dla żorskich mundurowych to okres inicjowania profilaktycznych akcji, których najważniejszym celem jest przypomnienie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, tym w codziennym życiu oraz zasadach ruchu drogowego.


26 sierpnia odbył się 10. Żorski Dzień Rodziny w Parku Cegielnia w Żorach. Miejsce to zamieniło się w „Sportowe Centrum”. Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z wielu wyjątkowych atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Na tym spotkaniu nie zabrakło również żorskich stróżów prawa, którzy oprócz tematów związanych z bezpieczeństwem zaprezentowali także policyjny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki.


Już kolejnego dnia w żorskiej galerii handlowej odbyło się event inaugurujący nowy rok szkolny. Policyjny profilaktyk, w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” przypominał dzieciom, opiekunom i rodzicom o zasadach bezpieczeństwa związanych z powrotem do szkoły, w tym właściwego korzystania z przejść dla pieszych. Zgromadzone osoby otrzymać mogły od mundurowego odblaskowe elementy, dzięki którym stajemy się bardziej widoczni podczas korzystania z dróg.


Następnie od 28 sierpnia aż do 1 września w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak, we współpracy między innymi z Zespołem Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty i Miastem Żory odbył się projekt pod nazwą „Małe Miasto Żory”. W projekcie tym dzieci w wieku 8-12 lat mogły poznać, jak wygląda dorosłe życie w mieście, w jaki sposób pracować, zarabiać oraz oszczędzać i wydawać zarobione pieniądze. Do inicjatywy tej włączyła się również Komenda Miejska Policji w Żorach, opowiadając o służbie na rzecz bezpieczeństwa w mieście, roli Policji oraz innych służb ratunkowych. Policjant przypomniał również, czym jest tolerancja, hejt i właściwe reagowanie na zagrożenia. Pamiętajmy! Nie reagujesz – akceptujesz!

Powrót na górę strony