Wiadomości

Podsumowanie akcji „Prędkość”

Data publikacji 16.09.2023

Policjanci żorskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pn. Prędkość. Na drogach powiatu mundurowi przez cały dzień kontrolowali, czy kierujący stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Pamiętajmy, że liczy się bezpieczeństwo.

Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. To właśnie prędkość wpływa bezpośrednio na skutki zdarzeń drogowych.

Akcja pod kryptonimem „Prędkość” miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Od początku roku z powodu prędkości na 3 miesiące na terenie miasta uprawnienia straciło aż 14 kierujących (przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h).
Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony