Wiadomości

Ku przestrodze!

Data publikacji 14.10.2023

Prędkość to z pewnością czynnik, który wpływa na skutki wypadków drogowych. Czym jest większa, tym mamy mniej czasu na podjęcie decyzji, a także uniknięcie nagłej, groźnej sytuacji na drodze. Bycie kierowcą to odpowiedzialność za siebie i innych użytkowników dróg…a niektórych błędów niestety nie jesteśmy w stanie cofnąć.

Zamieszczone zdjęcia, to graficzny opis skutków błędów na drodze. Często ludzkich tragedii… Te dwa wypadki wydarzyły się w ostatnich dniach na żorskich drogach.

Pierwszy z udziałem niebieskiego renault clio zakończył się tragicznie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca, podczas manewru wyprzedzania uderzył w inny pojazd, a następnie utracił panowanie nad swoim pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Wodzisławskiej. 31-letni motocyklista najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i uderzył w poprzedzający pojazd bmw. Kierujący motocyklem marki Honda przewieziony został do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Nie oceniajmy innych, gdyż dla wielu takie sytuacje stają się życiową tragedią. Ściągnijmy nogę z „gazu” i miejmy wpływ na bezpieczeństwo i ludzkie życie! A niosąc pomoc, liczy się każda chwila!

 

 

  • Na zdjęciu widać uszkodzony niebieski samochód umieszczony na lawecie.
  • Na zdjęciu widać niebieski samochód, pojazd ma mocno uszkodzony bok.
  • Na zdjęciu widać uszkodzony niebieski samochód umieszczony na lawecie. W tle widać budynek żorskiej Policji.
  • Na zdjęciu widać policjantkę w odblaskowej kamizelce na miejscu wypadku drogowego. Obok widać samochód bmw i motocykl honda.
  • Na zdjęciu widać pojazdy służb ratunkowych, a także pojazdy biorące udział w zdarzeniu.
  • Na zdjęciu widać policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu oraz pojazdy biorące udział w zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony