Wiadomości

Nastolatek bez uprawnień i na podwójnym gazie wjechał w „tira”

Data publikacji 17.10.2023

Dzisiaj rano na ulicy Rybnickiej kierujący mercedesem uderzył w tył samochodu ciężarowego. Choć na szczęście nikomu nic się nie stało, to kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 7:00 dyżurny żorskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego, do którego doszło tuż przed zjazdem na autostradę A1 w rejonie dzielnicy Rowień.

Patrol ruchu drogowego niezwłocznie przyjechał na miejsce. Policjanci ustalili, że kierujący mercedesem, 17-letni obywatel Ukrainy nie zauważył ciężarowego dafa i uderzył w jego tył. W wyniku zderzenia pojazdów pasażer mercedesa rozbił głową przednią szybę samochodu i doznał powierzchownych ran.

Po przebadaniu uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu okazało się, iż 17-latek kierował, mając go ponad pół promila w organizmie. Młody kierujący nie posiadał też wymaganych uprawnień do kierowania.

Za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, spowodowanie kolizji, a także przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości stanie teraz przed sądem.

Pamiętajmy, że korzystanie z dróg, to odpowiedzialność za innych i za samych siebie! Prowadź tylko trzeźwy! W tym przypadku skończyło się drobnymi obrażeniami dla pasażera, lecz wiele jest takich sytuacji, gdzie czasu nie można już cofnać...

Powrót na górę strony