Wiadomości

Bezpieczeństwo z lotu ptaka

Data publikacji 30.10.2023

Dzisiaj nad bezpieczeństwem na żorskich drogach czuwał policyjny dron. Policjanci z drogówki wspólnie z mundurowymi z komendy wojewódzkiej przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Już w pierwszych godzinach akcji jeden z kierujących musiał pożegnać się ze swoimi uprawnieniami.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg należy do głównych zadań policjantów ruchu drogowego. Aby jeszcze skuteczniej walczyć z drogowymi piratami i podnieść bezpieczeństwo każdego uczestnika, podczas dzisiejszych działań pn. „Bezpieczny Pieszy” żorscy stróże prawa wykorzystali policyjnego drona.

Dron z pewnej odległości obserwował kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast trafiała do patrolu, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał auto i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

Już w pierwszych godzinach policyjnej akcji swoje uprawnienia do jazdy stracił na 3 miesiące 26-letni obywatel Ukrainy, który na Alei Armii Krajowej poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną na tej drodze. Mężczyzna jechał passatem aż 118 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 26-latek został też ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi.

Ponadto, do południa mundurowi odnotowali 6 wykroczeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem kierujących w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Policjanci z drogówki zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Powrót na górę strony