Wiadomości

Pobili i okradli mężczyznę – najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 08.11.2023

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 32-latka, a następnie skradli mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Sprawcy usłyszeli zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im teraz kara nawet 15 lat więzienia.

1 listopada, około południa doszło do rozboju w Żorach. 32-latek nawiązał znajomość z przypadkowymi mężczyznami, spotkanymi na osiedlu Korfantego. Niedługo później wszyscy poszli na osiedle Sikorskiego. Po drodze 32-latek został pobity, w wyniku czego stracił przytomność. Sprawcy skradli mu wszystkie cenne przedmioty, które miał przy sobie. Łupem padły pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy.
Następnego dnia poszkodowany powiadomił o wszystkim policjantów. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali sprawców rozboju. 22 i 24-latek za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Przez najbliższe 3 miesiące podejrzani będą tam oczekiwać na proces. Za przestępstwo, którego się dopuścili kodeks karny, przewiduje karę nawet 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony