Wiadomości

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ

Data publikacji 21.11.2023

Bezpieczeństwo to element codziennego życia, o którym zawsze warto rozmawiać. Na wczorajsze spotkanie ze stróżami prawa zjawili się licznie mieszkańcy Żor. Uczestnicy spotkania rozmawiali z mundurowymi o zagrożeniach i sposobach im przeciwdziałania.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach miało miejsce spotkanie z mieszkańcami miasta. Debata po raz kolejny została poświęcona bezpieczeństwu i przeciwdziałaniu zagrożeniom. Spotkanie to było też okazją do rozmowy o problemach, jakie napotykają mieszkańcy podczas ich codziennych obowiązków.
W debacie uczestniczył profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz dzielnicowy. W ramach spotkania policjanci rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie, w tym właściwej reakcji na zagrożenia. Mundurowi zwrócili uwagę na metody działania oszustów m.in. metodą na wnuczka, a także cyberprzestępców. Część spotkania poświęcono również roli właściwego powiadamiania na wypadek zdarzeń kryminalnych.

Uczestnikom debaty po raz kolejny zaprezentowano założenia programu dedykowanego policjantom pierwszego kontaktu, omówiono nowy model funkcjonowania dzielnicowych, a także wskazano na takie narzędzia jak aplikacja "Moja Komenda", portal "Dzielnicowy bliżej nas", czy funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Mundurowi przypomnieli, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Powrót na górę strony