Wiadomości

Policyjna akcja "Trzeźwość"

Data publikacji 27.11.2023

Dzisiaj na terenie miasta trwają działania pod hasłem "Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Tylko dzisiaj za jazdę na po alkoholu uprawnienia straciło 3 kierowców.

Od wczesnych godzin porannych na terenie Żor prowadzone są dzisiaj działania pod hasłem "Trzeźwość". To działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach. Od rana przebadanych zostało już ponad 400 kierujących na trzeźwość oraz 6 osób na działanie innych zabronionych w organizmie substancji.
Tylko w niespełna 3 godziny w ręce mundurowych wpadło 3 kierujących na podwójnym gazie. Pierwszy z nich około 5:30 na ulicy Pszczyńskiej. 45-letni żorzanin prowadził forda w stanie po użyciu alkoholu. W tym samym miejscu, lecz 2 godziny później do kontroli zatrzymany został 44-letni mieszkaniec Żor, a wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazał, że i on wsiadł za kierownicę opla po alkoholu.
Rekordzistą dzisiejszych działań okazał się 43-latek, który został zatrzymany na ulicy Pszczyńskiej około 8:30. Badanie alkomatem wykazało, iż prowadził samochód z ponad promilem alkoholu w organizmie.
Wszystkim kierowcą mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Za swoją nieodpowiedzialność staną przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości. Przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta.

Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Powrót na górę strony