Wiadomości

Mikołajki z żorską Policją

Data publikacji 07.12.2023

Żorski Rynek odwiedziła wczoraj policyjna orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która w tym roku obchodziła 50. lecie swojego istnienia. Przy akompaniamencie muzyków żorscy mundurowi rozdawali zgromadzonym na rynku mieszkańcom elementy odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, abyśmy w ten przedświąteczny czas nie zapomnieli o rozwadze.

Wczoraj o godzinie 17:00 na żorskim Rynku odbył się Świąteczny flash mob z policyjną orkiestrą. Muzycy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrali utwory muzyczne, które w sercach wielu z nas kojarzą się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

W tym samym czasie żorscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Żor, przekazując im odblaskowe elementy, dzięki którym niechronieni użytkownicy dróg stają się bardziej i szybciej widoczni dla kierujących samochodami. Pamiętajmy, iż właściwie przygotowując się do panującej „za oknami” aury, w tym dobierając właściwy ubiór i dbając o stosowanie elementów odblaskowych, wpływamy nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale także pozostałych użytkowników.

O efektach pracy muzyków i przygotowanego przez nich flash moba na żorskim Rynku będzie się można przekonać już niebawem na stronie Śląskiej Policji.

Nadchodzący, przedświąteczny czas, to moment, który wykorzystują również oszuści. Nie ufajmy ślepo w wiadomości, które otrzymujemy drogą SMS na telefon, czy e-mailem np. o konieczności dopłaty do paczki, gazu, czy innych płatności. Weryfikujmy informacje i nie klikajmy w przesyłane linki, a uchroni to nas przed utratą oszczędności.

Powrót na górę strony