Wiadomości

Bezpieczna rywalizacja

Data publikacji 08.12.2023

Na 28. Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków nie mogło zabraknąć żorskich stróżów prawa. W trakcie spotkania mundurowi promowali bezpieczeństwo podczas panującej zimowej aury. Pamiętajmy, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Dzisiaj na terenie hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach odbył się 28. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków. Nie zabrakło na nim dobrej zabawy, rywalizacji, zaangażowania i pozytywnych emocji. Przedszkolaki brały udział w wielu sportowych konkurencjach t.j. biegu ze śnieżkami, z toczeniem kuli śniegowej, rzutami śnieżkami do celu, czy pokonując zimowy tor przeszkód. I tym razem wśród zagorzałych kibiców można było zauważyć maskotkę Śląskiej Policji – Sznupka. Już na początku spotkania w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Żorach uczestników przywitał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – aspirant Łukasz Orłowski, który przypomniał najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa i życzył udanej zabawy i rywalizacji.
W trakcie spotkania mundurowi rozdawali odblaskowe breloki oraz opaski, dzięki którym stajemy się lepiej widoczni wieczorową porą. Pamiętajmy, że kolor odzieży wierzchniej ma również wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.
Zachęcamy do stosowania elementów odblaskowych, gdyż dzięki temu mamy wpływ na swoje bezpieczeństwo!

  • Na zdjęciu widać policjanta oraz Sznupka, w tle odbywające się rozgrywki.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz Sznupka, w tle odbywające się rozgrywki.
  • Na zdjęciu widać policjanta przemawiającego przed rozpoczęciem zawodów, w tle widać przedszkolaków biorących udział w zawodach oraz organizatorów.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który przemawia w hali sportowej. W tle widać uczestników rywalizacji oraz maskotki, w tym Sznupka.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz Sznupka, w tle kibiców spotkania siedzących na trybunach hali sportowej.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz Sznupka, w tle odbywające się rozgrywki.
Powrót na górę strony