Wiadomości

Nieodpowiedzialny motocyklista

Data publikacji 20.05.2024

To już kolejny raz, kiedy właściwa postawa świadka niebezpiecznych zachowań na drodze uchroniła od ludzkiej tragedii. Policjanci zatrzymali obywatela Szwecji, który postanowił po alkoholu na jednośladzie zwiedzać Polskę. Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz!

Głównym celem kampanii społecznej "Nie reagujesz — akceptujesz" jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz zwiększenie liczby zatrzymań ich sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich dokonaniu, poprzez pogłębienie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.

W czwartkowy wieczór mundurowi otrzymali wezwanie o kierowcy motocykla, który na ulicy Centralnej zatrzymał się w rejonie kawiarni i dyskontu spożywczo-przemysłowego. Od kierowcy harleya zgłaszający wyczuł woń alkoholu i widział, jak mężczyzna wcześniej przewrócił się na ziemię. Świadek całej sytuacji był w ciągłym kontakcie telefonicznym z policjantami, przekazując, jaką trasą podąża jednoślad.

Policjanci zauważyli kierowcę motocykla marki Harley Davidson, który po jeździe zatrzymał się w rejonie ulicy Prawniczej. Okazał się nim 64-letni obywatel Szwecji, który kilka dni wcześniej wynajął motocykl, aby pozwiedzać polskie zabytki. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że miał go niespełna 1,5 promila.

Pamiętajmy, że nawet najlepiej działająca policja nie będzie odpowiednio skuteczna bez wsparcia obywateli. To dzięki wrażliwości na łamanie prawa przez motocyklistę i jego niebezpieczne zachowania udało się w porę zareagować i zatrzymać kierującego pod silnym wpływem alkoholu.
Nie reagujesz – akceptujesz!

Powrót na górę strony