Wiadomości

Zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 22.05.2024

Żorscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież stalowych elementów na łączną kwotę 150 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. W domu jednego z nich kryminalni znaleźli ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu. Wstępne ustalenia wskazują, że uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 3 miliony złotych.

W sobotę przed południem Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał informację, że ktoś uszkodził monitoring znajdujący się na placu budowy, a przed budynkiem stoi zaparkowany bus.

Kryminalni niezwłocznie zjawili się na miejscu i zablokowali możliwość wyjazdu znajdującemu się tam samochodowi dostawczemu. Dobra współpraca zgłaszającego z policjantami doprowadziła również do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży stalowych elementów zbrojeniowych na szkodę dewelopera o łącznej wartości około 150 tysięcy złotych.

To jednak nie wszystko... W trakcie przeszukania domu jednego z nich, oprócz składowanej, skradzionej już wcześniej stali, stróże prawa znaleźli ponad 2,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy.
Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że taka ilość nielegalnego tytoniu mogła spowodować uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa  na kwotę ponad 3 milionów złotych.

  • Na zdjęciu widać karton wypełniony tytoniem.
  • Na zdjęciu widać kartony wypełnione tytoniem.
  • Na zdjęciu widać policyjny parking, radiowóz a w tle stertę kartonów wypełnionych zarekwirowanym tytoniem.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Audiodeskrypcja.m4a

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu.

Powrót na górę strony