Wiadomości

Profilaktyczny weekend

Data publikacji 29.05.2024

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, spędzający jak najwięcej ogólnego czasu służby w obchodzie swojego rejonu służbowego. Są to policjanci umiejący nawiązywać i budować właściwe relacje z mieszkańcami, jest źródłem informacji o rejonie służbowym pod względem osobowym i terytorialnym. Dlatego tak ważne dla nich jest uczestnictwo w lokalnych inicjatywach, a tych w miniony weekend nie zabrakło.

W sobotnie przedpołudnie na terenie Żor odbył się rodzinny festyn przy Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia w Żorach, do udziału, w którym zaproszeni zostali żorscy mundurowi.

Na zaproszenie to odpowiedzieli żorscy dzielnicowi, którzy podczas spotkania przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa związanych z uprawianiem sportu i spędzaniem czasu wolnego.

Długi czerwcowy weekend, stanie się z pewnością okazją do wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby upłynął on bezpiecznie i był okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym wyobraźni i rozwagi podczas korzystania z dróg. W przypadku dłuższych wyjazdów nie zapomnijmy zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Powrót na górę strony