Wiadomości

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 30.05.2024

Odpowiedzialność i szacunek do innych użytkowników dróg… o tym zapomniał 30-letni obywatel Ukrainy, który kierował audi, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. To dzięki innemu kierowcy nietrzeźwy kierowca nie uniknie kary. Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz!

W sobotni wieczór, około 21:30 dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie od zaniepokojonego kierowcy, który zauważył nietypowe i niebezpieczne manewry kierowcy audi, które mogły świadczyć, że kierujący jedzie na „podwójnym gazie”.

Postawa zgłaszającego była zdecydowana i pełna współpracy ze stróżami prawa. Jadąc na trasie Pszczyna – Żory relacjonował aktualną trasę przemieszczania się pojazdu i jego pozycję. Na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zauważyli audi, lecz kierujący nie zwracał uwagi na patrol i kontynuował jazdę wprost na policyjny radiowóz.

Po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 30-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. Wsiadł za kierownicę pojazdu mając blisko 2,5 promila alkoholu.
Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tym razem dzięki postawie świadka i szybkiej interwencji na szczęście nikomu nic się nie stało, a nietrzeźwy kierujący w porę został wyeliminowany z ruchu drogowego. Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz!

Powrót na górę strony