Wiadomości

Obchody Dnia Dziecka z udziałem Sznupka i żorskich stróżów prawa

Data publikacji 04.06.2024

Międzynarodowy Dzień Dziecka był okazją nie tylko do zabawy, ale także rozmowy o bezpieczeństwie z mundurowymi. To dzień pełen motoryzacyjnej adrenaliny przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Pałac Baranowice. Podczas akcji można było otrzymać odblaskowe torby i opaski, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są lepiej widoczni na drodze.

1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka żorscy policjanci włączyli się do dwóch żorskich akcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Jedną z nich była przygotowana między innymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach impreza łącząca rywalizację gokartową i e-sportową. W hali widowiskowo-sportowej odbył się całodniowy rodzinny event o nazwie ZEVO EV LEAGUE + dzień dziecka z MOSiR Żory, podczas którego można było sprawdzić swoje umiejętności na gokartowym torze oraz w konkursie e-zawodnictwa.

W tym samym czasie Sznupek maskotka Śląskiej Policji odwiedził przepiękne miejsce na mapie miasta – Pałac Baranowice, aby towarzyszyć dzieciom podczas przygotowanych przez galerię zabaw i atrakcji. To właśnie tutaj można było zobaczyć kolekcjonerskie amerykańskie radiowozy, wozy strażackie Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych nie tylko z Żor.

Wiemy, że zrozumienie oraz zaufanie do służb ratujących życie i zdrowie stanowi klucz do wspólnych relacji, oraz wpływa na szybkość podejmowanych działań.

Przypominamy, że dzwoniąc pod alrmowy numer 112, należy podać swoje dane, dokładne miejsce zdarzenia i opisać jak najdokładniej to, co się stało.

  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz, a w tle Pałac Baranowice.
  • Na zdjęciu widać helikopter oraz uczestników pikniku.
  • Na zdjęciu widać Sznupka oraz dzieci.
  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz, pojazdy strażackie oraz Pałac Baranowice.
  • Na zdjęciu widać policjanta rozdającego odblaski.
  • Na zdjęciu widać policjanta ruchu drogowego podczas zawodów w hali MOSIR Żory.
Powrót na górę strony