Wiadomości

Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy z żorską drogówką

Data publikacji 06.06.2024

Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy, to inicjatywa przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Klub Kolarski PTTK „Wandrus”, do której włączyli się żorscy mundurowi. To bardzo ważne, by pasji towarzyszył rozsądek i bezpieczeństwo, o czym przypominali stróże prawa. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru dwie trasy; krótszą na dystansie 12,5 km oraz dłuższą – 20 km.

2 czerwca odbyła się już kolejna edycja Żorskiego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego. W tym roku uczestnicy trasę rozpoczęli sprzed hali sportowej przy ulicy Folwareckiej.

Wyjazd na poszczególne trasy odbywał się w 15-osobowych składach, a każda grupa posiadała swojego pilota – przewodnika z KTK Wandrus. Miejscem mety był Ośrodek „Rajska Fala” w Żorach Roju.

Takie rajdy, to również świetna okazja do spotkań z innymi miłośnikami „dwóch kółek”, a także rozmów z policjantami o bezpieczeństwie i problemach, z którymi rowerzyści spotykają się na drodze.
Każdy uczestnik mógł ponadto przyłączyć się do akcji pod nazwą „Rowerowa Stolica Polski”, promowanej tego dnia przez przedstawiciela z Wydziału Promocji Kultury i Sportu w Żorach.

Przypominamy też o policyjnej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” i właściwym wyposażeniu jednośladu.

  • Na zdjęciu widać policjantów oraz kolarzy.
  • Na zdjęciu widać policjantów oraz uczestników spotkania.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz rowerzystkę w kasku.
  • Na zdjęciu widać policjanta przekazującego odblask chłopcu.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz kolarzy ubranych w żółte bluzki.
  • Na zdjęciu widać policjantów oraz kolarzy.
Powrót na górę strony