Wiadomości

Hulajnoga szczęśliwie wróciła do właścicielki

Data publikacji 06.06.2024

13-latka po zakończonych zajęciach szkolnych zauważyła, że ktoś skradł jej hulajnogę. Tym razem miała ogromne szczęście, gdyż jeszcze tego samego dnia do żorskiej Policji przyszedł mężczyzna, którego 7-letni syn odnalazł ją dwa osiedla dalej. Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia przed kradzieżą.

Pod koniec maja do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się matka 13-letniej uczennicy, która po zakończonych zajęciach szkolnych zauważyła, że ktoś skradł jej hulajnogę elektryczną.

Zabezpieczony monitoring potwierdził, że w czasie zajęć spod drzwi szkoły na osiedlu Powstańców Śląskich hulajnogą odjechał złodziej.

Jeszcze tego samego dnia do żorskiej Policji zgłosił się ojciec 7-latka, który na placu zabaw na osiedlu Sikorskiego zauważył porzuconą hulajnogę, a ten postanowił przynieść ją na komendę. Podczas oględzin okazało się, że to skradziona tego samego dnia hulajnoga. Dzięki właściwej postawie chłopca i jego ojca, skradziony przedmiot szybko wrócił do właścicielki.

Korzystając z okazji, apelujemy o właściwe zabezpieczanie swojego mienia, w tym jednośladów. Pamiętajmy, że bardzo brak zabezpieczeń ułatwia kradzież. Zachęcamy także do udziału w nieodpłatnym znakowaniu jednośladów.

Kiedy można jeszcze oznakować rower?
Żorska Policja, wspólnie z Urzędem Miasta Żory zaplanowali następujące terminy:
14 czerwca 2024 roku, od godziny 9:30 do 13:00 – Wielki Bieg Integracyjny, Park Cegielnia
21 czerwca 2024 roku, od godziny 17:00 do 19:00 - Festiwal Górnej Odry, Park Cegielnia
Uwaga w przypadku złych warunków pogodowych terminy znakowania mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony