Wiadomości

Stworzyli ceramiczną odsłonę Żorka Policjanta

Data publikacji 21.06.2024

Żorek Policjant już rok temu na stałe zagościł przed budynkiem żorskiej komendy, przypominając o charakterze i roli Policji na rzecz mieszkańców miasta. Właśnie doczekał się swoich ceramicznych braci przygotowanych w pracowni Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. To również symbol wspólnego działania instytucji na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa i tolerancji.

Choć rok szkolny dobiega już końca, a za chwilę zaczną się wakacje, to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matrki Teresy z Kalkuty pracowali „pełną parą”. Utalentowani uczniowie, pod nadzorem wychowawcy klasy przysposabiającej do pracy — magistrem Tymoteuszem Ciastko swój czas poświęcili projektowi Żorka Policjanta.

Figurka Żorka zagościła już rok temu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Żorach i przypominać ma o charakterze roli Policji i służby w na rzecz mieszkańców miasta. Jej wygląd charakteryzuje dodatkowo policyjna czapka z dystynkcjami, tarcza do zatrzymywania pojazdów, a także pas wraz z kaburą na broń.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach inspektora Mariusza Klepka trafiły przepiękne ceramiczne dzieła Żorka Policjanta. Żorki te są wyjątkowe, bo mogą pełnić funkcję lampionu, bądź alternatywnie skarbonki. Choć nie można ich kupić, to z pewnością będzie można wylicytować podczas charytatywnych miejskich akcji.

To nie tylko miejski symbol, nawiązujący do wyjątkowego w skali Europy Święta Ogniowego, które obchodzone jest corocznie w Żorach dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych pożarów w dziejach Żor z 1702 roku, ale także jako symbol wspólnych działań promujących bezpieczeństwo, krzewienia tolerancji i znak współpracy Miasta Żory z żorskimi instytucjami.

  • Na zdjęciu widać uczniów malujących Żorki.
  • Na zdjęciu widać ucznia kolorującego figurkę Żorka Policjanta.
  • Na zdjęciu widać kolorą figurkę Żorka Policjanta ustawioną w rzędach.
  • Na zdjęciu widać figurki Żorka Policjanta oraz uczniów w pracowni pozujących do zdjęcia.
  • Na zdjęciu widać figurkę Żorka Policjanta zaprojektowaną z gliny.
  • Na zdjęciu widać figurkę Żorka Policjanta wypaloną z gliny i ustawioną w rzędzie.
  • Na zdjęciu widać figurkę Żorka Policjanta wypaloną z gliny, ustawioną w rzędach.
  • Na zdjęciu widać uczniów, którzy koloryzują farbami figurkę Żorka Policjanta.
  • Na zdjęciu widać uczniów podczas pracy przy tworzeniu figurek Żorka Policjanta.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.m4a

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu.

Powrót na górę strony