Wiadomości

„Safe in Poland” – spotkanie z obywatelami Ukrainy

Data publikacji 12.02.2025

W ramach kampanii „Safe in Poland” mundurowi już po raz kolejny spotkali się z uchodźcami z Ukrainy. O obowiązujących przepisach i zasadach rozmawiali z uczniami jednej z żorskich szkół. Policjanci przekazali uczestnikom spotkania istotne informacje niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania w naszym kraju.

Konflikt zbrojny na terenie Ukrainy oraz związany z nim napływ uchodźców narodowości ukraińskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanowi konieczność do akcji profilaktycznych, mających na celu edukację w zakresie obowiązujących norm i przepisów na terenie naszego kraju.

Żorski profilaktyk w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Safe in Poland” spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach.
Przekazywane informacje mają na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w polskim społeczeństwie, na podstawie obowiązujących norm i przepisów.

Policjant przypominał uczestnikom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i udzielił niezbędnych informacji i odpowiedziano na nurtujące pytania w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi, zapobiegania zagubieniom dzieci czy przeciwdziałania hejtowi w sieci.

W ramach tej akcji, policjanci w całym garnizonie śląskim w ramach podobnych spotkań informują i edukują ludność ukraińską.

Poradnik umieszczony na stronie Śląskiej Policji zawiera informacje, które mogą być pomocne dla osób przyjeżdżających lub pracujących na terenie Polski. Zawarto w nim m.in. informacje dotyczące instytucji służących społeczeństwu i przeznaczonych do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz podstawowych przepisów prawa polskiego.

Powrót na górę strony