Sprawca kradzieży zatrzymany przez kryminalnych
Dobra pamięć i czujność żorskich kryminalnych szybko przyniosły efekt. Podczas patrolu rozpoznali mężczyznę podejrzewanego o kradzież w jednej z drogerii. 23-latek został zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
W piątek, podczas patrolu w rejonie sklepu przy ulicy Żołnierzy Września w Żorach, kryminalni zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Jego wizerunek odpowiadał sprawcy kradzieży, do której doszło w minioną środę w jednej z żorskich drogerii.
Z ustaleń wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z półki krem o wartości blisko 2200 złotych i wyszedł, nie płacąc za towar.
Policjanci, którzy zapamiętali jego wizerunek, nie mieli wątpliwości. Podjęli interwencję i niezwłocznie zatrzymali 23-letniego mieszkańca Żor.
Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej znany policjantom z działalności przestępczej, głównie kradzieży, a w połowie marca opuścił zakład karny.
Teraz ponownie stanie przed sądem. Działając w warunkach recydywy, musi liczyć się z wyraźnie surowszym wymiarem kary.
