Twój dzielnicowy

Rejon nr 9

Rejon nr 9

obejmuje os. Korfantego (bloki 1-6), ul. Nową, ul. Osińską (numer 1 oraz numery parzyste od 2 do 60 do Al. Zjednoczonej Europy), ul. Kościuszki (numery: 29, 31, 33), Kleszczów - obszar od ul. Mickiewicza, Zostawa, Wyzwolenia (nieparzyste numery od 1 do 169, parzyste od 2 do 14), ul. Kleszczowską (parzyste do numeru 4 do lasu Dębina), Kleszczówkę od ulicy Mikołowskiej DK-81 (numery parzyste) z ul. Leśną, ul. Rybną do lasu Dębina.

st. sierż. Adam LAZAR

tel. 47 85 533 64

kom. 723 646 331

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul. Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 9 w okresie od 11.03.2025 r. do 10.09.2025 r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym:

W Żorach na kąpielisku miejskim „ŚMIESZEK”, z uwzględnieniem ulic: Rybna, Wodna, Leśna oraz Pszczyńska dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu zabronionym przez ustawę, a następnie zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności, zakłócania porządku publicznego oraz ciszy i spoczynku nocnego mieszkańcom powyżej wymienionych ulic.

Wykroczenia popełniane są przez całą dobę, w szczególności w weekendy oraz w sezonie działania Kąpieliska. Mieszkańcy mają poczucia zagrożenia. Dodatkowo w okresie posezonowym tj. wiosennym, przebywając na akwenie wodnym, wędkarze spożywają alkohol i zaśmiecają miejsce dostępne dla publiczności. Popełniane wykroczenia są dokuczliwe dla mieszkańców podczas spacerów wokół kąpieliska.

Przyczyną takich zdarzeń jest atrakcyjny rekreacyjnie rozległy terenu wokół stawu, który jest miejscem spotkań mieszkańców Żor oraz okolicznych miejscowości. Oczekiwania społeczne, to zwiększenie ilości patroli policji oraz poprawa bezpieczeństwa. Problem zdiagnozowano na podstawie interwencji Policji, zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, spotkań z mieszkańcami, zgłoszeń radnych dzielnicy oraz na podstawie przeprowadzonej anonimowej ankiety wśród mieszkańców (90% ankietowanych potwierdziło przedstawiony problem).

Podmiot współpracujący przy realizacji zadania: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Cel działań: Doprowadzenie do ograniczenia spożywania alkoholu, zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności, zakłócenia porządku publicznego oraz cisze i spoczynek nocny. Ocena działań poprzez 80% pozytywnych opinii mieszkańców i wzrostu poczucia ich bezpieczeństwa na podstawie badania ankietowego.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.

Powrót na górę strony