"Kręci mnie bezpieczeństwo" w żorskim Miasteczku Ruchu Drogowego
Od kwietnia na terenie całego kraju trwa profilaktyczna akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" adresowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Żor aktywnie włączyli się w promowanie bezpiecznych postaw, o których przypominają najmłodszym korzystając z dobrodziejstwa żorskiego Miasteczka Ruchu Drogowego. Prowadzone "pod chmurką" zajęcia płynnie wpisują się również w obchody trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Promowanie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, zwrócenie uwagi rowerzystom na fakt, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, ale także uświadomienie pieszym obowiązku przestrzegania przez nich zasad panujących w ruchu drogowym to tylko niektóre z celów ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo", która ruszyła pod koniec kwietnia br.
Policjanci z Żor obok wzmożonych kontroli kierujących pojazdami silnikowymi, rowerzystów i pieszych prowadzą od kilku dni także specjalne zajęcia dla dzieci. Część z nich odbywa się na terenie żorskiego Miasteczka Ruchu Drogowego, które umożliwia uczestnikom tych spotkań praktyczne zapoznanie się z zasadami panującymi w ruchu drogowym, ale i przećwiczenie prawidłowych zachowań w takich właśnie warunkach.
Mundurowi z żorskiej drogówki przy okazji niezywczajnych lekcji nie tylko zwracają uwagę na potrzebę respektowania przepisów przez uczestników ruchu drogowego, podkreślają także to, że bezpieczeństwo ich w dużej mierze zależy od nich samych. Najmłodszym wskazują na zagrożenia czyhające na drodze, ale i na sposoby, które mogą to bezpieczeństwo podnieść. Dla przykładu zachęcają dzieci do noszenia odblasków, apelują o zapinanie pasów i korzystanie z fotelików, odradzają też jazdy na rowerze dzieciom poniżej 10 roku życia bez opieki dorosłych. Każde z maluchów na zakończenie spotkania otrzymuje natomiast kalendarz z wizerunkiem Sznupka – maskotki śląskiej policji, który również przypomina o najważniejszych zasadach bezpiecznych zachowań.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8 MB)