Policyjne pasje

Policjant z Żor drużynowym wicemistrzem Europy

Patroluje ulice miasta i odnosi sukcesy na boisku. Razem z drużyną polskiej reprezentacji Policji wywalczył właśnie srebro na XI Halowych Mistrzostwach MSW w Piłce Nożnej, a dwa miesiące wcześniej stanął na podium podczas Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Służb Mundurowych, który odbył się na Węgrzech.

Sierżant Tomasz Juraszek z Komendy Miejskiej Policji w Żorach odnosi kolejne sukcesy na boisku. Od 2013 roku gra na pozycji obrońcy w polskiej reprezentacji Policji. Niedawno wraz z kolegami wywalczył II miejsce podczas XI Halowych Mistrzostw MSW w Piłce Nożnej, które odbyły się w Mielnie. Patronat nad nimi tradycyjnie objął Komendant Główny Policji. Wśród 22 drużyn z całej Polski, ekipa w jakiej występuje żorski policjant ustąpiła jedynie reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Podobnym sukcesem zakończył się dla niego Międzynarodowy Turniej Piłkarski Służb Mundurowych na Węgrzech. Wśród walczących o Puchar Prezydenta Sekcji Węgierskiej IPA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji najlepszymi okazały się drużyna słowacka i polska. Ich finałowy mecz zakończył się wynikiem 0:0, także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Słowacka reprezentacja Policji odniosła zwycięstwo dopiero w rzutach karnych, a tym samym drużyna KGP sięgnęła po wicemistrzostwo Europy.