Wiadomości

Internet nie jest anonimowy…

Data publikacji 19.02.2024

Dzielnicowi oraz policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się dziś z uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, aby przybliżyć aspekty odpowiedzialności prawnej nieletnich. Hejt, nienawiść, stalking, groźby, a także uzależnienia to tylko część zagrożeń, na które napotykają młodzi ludzie, a z którymi nie jeden z nich się mierzy. Musimy pamiętać, iż po drugiej stronie ekranu jest człowiek.

W szkole i w czasie wolnym młodzi ludzie często spotykają sytuacje i zachowania, które mogą stanowić dla nich zagrożenie, a czasem wiązać się z odpowiedzialnością karną. Niektóre problemy dotyczące młodego człowieka mogą być niewidoczne na pierwszy rzut, a wywierają na niego ogromny wpływ. Profilaktyk żorskiej Policji – aspirant Witold Lisiak, dzielnicowi: aspirant sztabowy Andrzej Staroszczuk oraz aspirant sztabowy Tomasz Chromik zwrócili dziś uwagę młodzieży na problem hejtu w internecie, a także odpowiedzialność nieletnich za swoje czyny.
Aspirant sztabowy Tomasz Chromik wskazał na rolę dzielnicowych dla bezpieczeństwa mieszkańców, a także na zadanie priorytetowe, które dotyczy grupowania się młodzieży przy skwerze przy ulicy Boryńskiej. Wiele negatywnych zachowań, ma bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa przez mieszkańców dzielnicy.

Pamiętajmy również, iż sprzedaż i udostępnianie wyrobów alkoholowych i nikotynowych, a także napojów energetycznych osobom niepełnoletnim, a także używanie ich przez te osoby jest prawnie zabronione.

Zachęcamy ponadto do korzystania z policyjnych aplikacji: Moja Komenda, Śląski Dzielnicowy, a także zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 

  • Na zdjęciu widać policjantów w szkolnej auli.
  • Na zdjęciu widać młodzież oraz policjantów.
  • Na zdjęciu widać policjantów oraz uczniów podczas spotkania w auli.
  • Na zdjęciu widać uczniów oraz policjantów, jeden z policjantów przemawia.
  • Na zdjęciu widać dwóch siedzących przy stole policjantów oraz jednego stojącego, który w dłoni trzyma mikrofon. Sala wypełniona jest uczniami.
Powrót na górę strony